Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Лопез уште еднаш ја оправда титулата модна икона – облече мини фустан кој станува се попопуларен. Топлите денови се тука, летото се ближи...

Cotton Club

Соработката помеѓу познатата италијанска куќа Гучи и познатиот германски бренд Adidas започна пред неколку месеци, а наскоро ќе пристигне нова колекција која го спојува...

Cotton Club

Дуа Липа, британска кантавторка, се најде на насловната страница на новото издание на магазинот „Vogue“, за кое даде одлично интервју во кое, меѓу другото,...

Cotton Club

Ева Лонгорија е една од познатите дами која веќе пристигна во Кан, каде од 17 до 28 мај по 75-ти пат ќе се одржи...

Cotton Club

Уште еднаш сме на прагот на аксесоарите. Овој пат за вас одбравме гламурозна селекција од висечки обетки, чиј нежен танц при секое вртење на...

Cotton Club

Трендовите во областа на женските чевли се толку многу и различни и тешко ни е да ви ги претставиме сите во една статија. Затоа...

Cotton Club

Разноликоста, женственоста и самоувереноста се дефинитивно нагласени во Зара. Доколку сте љубител на овој бренд, дефинитивно ќе се пронајдете во нивните новитети. Шпанците се...

Cotton Club

Многу од големите играчи во модната индустрија поставија правила во модата за следната топла сезона. Италијанската модна недела фасцинира со еклектичен стил претставувајќи повеќе...

Cotton Club

Откако модниот караван од америчкиот континент се префрли во британската престолнина, на улиците во Лондон можете да ги видите најинтересните и најоткачените модни комбинации....

Cotton Club

Улицата е постојано инспирација на дизајнерите и по традиција постојано присувствуваат разновидни елементи во нивните предлози за секоја сезона. Есента не прави исклучок. Искинати...

Cotton Club

Оваа есен дефинитивно ќе биде многу дива, закачлива и…шкотска! Зошто? Па, бидејќи гардеробата со принтови се издигна до култ од страна на дизајнерите, а...

Advertisement