Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што има секоја Французинка во својот плакар?

Од совршено скроена, бела кошула, до пар класични, црни салонки… Овие девет модели ви гарантираат дека ќе имате сѐ што ви е потребно за да изградите стил на вистинска Парижанка, со истенчен сенс за мода.

Листата е следна, а може да погледнете на што точно мислиме и во нашата галерија:

1. блејзер;

2. ¾ slim џинс;

3. бела кошула;

4. џемпер од кашмир;

5. мини ташна за на рамо со ланец;

6. рамни чевли;

7. класични црни салонки;

8. мало црно фустанче;

9. кожна јакна.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...