• Сподели на:

9 начини како да носите бел џинс летово

___

Како температурата расте, така сѐ почесто за носење бираме свeтли нијанси. Но, постои ли нешто посветло од белата боја?!

Без оглед дали се работи за искинат, класичен модел на фармерки или шорц, белиот тексас е совршен за врелите летни денови, потполно одговарајќи си со деним кошулите, лесните пуловери или пак, свилените блузи. Посебен летен шмек му даваат комбинациите со линии и цветни принтови.

Погледнете како го носат главните модни икони на денешницата меѓу кои се Hanneli Mustaparta, Alessandra Ambrosio и Helena Bordon.


Оставете коментар

___