Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Cotton Club

За снимањето на рекламата за новиот парфем Prada, познатата актерка ја скрати косата на кратка пикси фризура како онаа што ја носеше по снимањето...

Cotton Club

Ако мислевте дека врвките се само функционален додаток на чевлите, се лажете бидејќи познатата модна куќа мисли поинаку. Видовме сè во мода низ годините...

Cotton Club

Кога на црвениот тепих ќе се појават две модни икони, немате друг избор освен да научите од нив. Хајди Клум и Софија Вергара го...

Cotton Club

Британската “It” девојка, Cara Delevigne, веќе ја освои модната сцена оваа година. Прво се појави во кампањата на Mulberry, потоа во YSL, а сега...

Cotton Club

Salvatore Ferragamo ја претстави новата разнобојна кампања за мажи и жени, колекција  пролет/лето 2014… Кампањата на овој бренд од Фиренца е снимана од страна...

Advertisement