Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Шопинг: Скок во синило

Препуштете ѝ се на нежноста на свилата и памукот и обечете ги сите бои на морето. Вдишете длабоко и нурнете во освежувачкиот ретро стил кој се враќа на голема врата ова лето. Украдете го вниманието и предизвикајте воздишки каде и да се појавите. Без оглед дали сте на плажа, во коктел-бар или на гала вечера, заблескајте како бисер.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...