Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Лопез уште еднаш ја оправда титулата модна икона – облече мини фустан кој станува се попопуларен. Топлите денови се тука, летото се ближи...

Cotton Club

Соработката помеѓу познатата италијанска куќа Гучи и познатиот германски бренд Adidas започна пред неколку месеци, а наскоро ќе пристигне нова колекција која го спојува...

Cotton Club

Дуа Липа, британска кантавторка, се најде на насловната страница на новото издание на магазинот „Vogue“, за кое даде одлично интервју во кое, меѓу другото,...

Cotton Club

Ева Лонгорија е една од познатите дами која веќе пристигна во Кан, каде од 17 до 28 мај по 75-ти пат ќе се одржи...

Cotton Club

Gorgio Armani колекцијата haute couture Armani Prive 2013 се нарекува “Nude”… Есенската колекција зрачи со стилот на триесетите години со лесни материјали, пердуви и...

Cotton Club

Пругите беа и сеуште се една од најсилните тенденции ова лето, но тие веќе имаат достојна конкуренција – карираниот дезен. Погледнете наоколу и ќе...

Cotton Club

Софистицирано Комбинирајте исечени тексас панталони со убаво сако и еспадрили со животински принт. Кратките панталони можат да изгледаат стилски, само треба да знаете како...

Cotton Club

Ова е Флавија од Бразил. Сме ја забележале одамна бидејќи редовно следиме што се случува во најпопуларните модни блогови ширум светот. Флавија вели дека...

Cotton Club

Хајди Клум во последните неколку дена се појави со интересни цветни тоалети, кои извикуваа “лето”. Ни се допаѓаат разновидните визии на Хајди, без разлика...

Advertisement