Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

14 совршени комбинации за лето

Летото само што не почнало, а верните следбенички на трендовите тоа го знаат, па сѐ почесто ги гледаме во цветни дезени, лесна облека, сандали и колку што е можно пократки шорцеви, сукњи и фустани.

Оригинални и креативни, овие дами си поигруваат со боите, материјалите и кројот, докажувајќи дека модата може да биде и е една од најзабавните игри на светот.

Тогаш зошто да не се разиграте и вие и го обоите летото на ваш начин? На крајот, токму тоа е она што не истакнува во уличниот стил: оригиналноста.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...