Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Седумкратниот освојувач на „Златната топка“ сакаше да ја прослави легендарната победа на Мундијалот со своите колеги и персоналот. Тој секако им приреди незаборавно изненадување...

Wall Street

Ако убавината е во окото на гледачот, тогаш уметноста лежи во окото на уметникот, или барем во способноста да се филтрира уметноста од ѓубрето....

Wall Street

Марката за шампањ на групацијата LVMH по втор пат соработуваше со Лејди Гага. Луксузниот винтиџ шампањски бренд и американската пејачка, текстописец и актерка ги...

Wall Street

Нестабилноста околу Илон Маск продолжува – но овој пат исходот е позитивен за извршниот директор на Tesla и сопственик на Twitter. Маск е повторно...

Wall Street

Конгломератот на луксузни брендови LVMH, на чело со еден од најбогатите луѓе во светот, Бернард Арно, размислува за преземање на групацијата на компании Richemont....

Wall Street

Аукциската куќа Sotheby’s беше нарачана да го продаде Codex Sassoon, најстарата и најкомплетната хебрејска Библија од 9 век, која ја претставува главната врска помеѓу...

Wall Street

Фудбалската легенда Кристијано Роналдо штотуку додаде уште еден луксузен часовник во својата веќе обемна колекција:редок златен Rolex GMT-Master II вреден 140.000 долари. Изгледа дека...

Advertisement