Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Wall Street

Ловеле Покемони – Кога татко и син во Англија биле сопрени од англиската полиција и прашани зошто го прекршуваат карантинот, нивниот одговорот гласел: Па,...

Wall Street

Официјални претставници на Нов Зеланд испитуваат дали првите случаи на ковида-19 за повеќе од три месеци се резултат на вирусот што пристигнува на увезени...

Wall Street

2020 беше одличен старт за Амазон, и покрај светскиот карантин. Џеф Безос веќе е најбогатиот човек на светот, но изгледа дека богатството допрва ќе...

Wall Street

Епидемиологот на ХЗJЗ, Дијана Мајер во вторникот изјави дека Хрватска и нејзините граѓани сигурно нема да користат вакцина против коронавирус одобрена од Руската Федерација,...

Wall Street

Компанијата Боинг е подготвена да го испорача наредниот Air Force One следната година, што значи дека хиперсоничниот претседателски авион ќе биде само неговата замена....

Wall Street

Пред девет години, филмската компанија Џеф Скол се здружи со „Ворнер брадерс“ за да го снимат Contagion, филм чија централна теме е глобална пандемија,...

Wall Street

Елен Деџенерис (62) честопати беше изложена на јавноста дури и пред да започне лавина обвиненија за вознемирување, мобинг, расизам и сексуално вознемирување во март...