Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Лопез уште еднаш ја оправда титулата модна икона – облече мини фустан кој станува се попопуларен. Топлите денови се тука, летото се ближи...

Cotton Club

Соработката помеѓу познатата италијанска куќа Гучи и познатиот германски бренд Adidas започна пред неколку месеци, а наскоро ќе пристигне нова колекција која го спојува...

Cotton Club

Дуа Липа, британска кантавторка, се најде на насловната страница на новото издание на магазинот „Vogue“, за кое даде одлично интервју во кое, меѓу другото,...

Cotton Club

Ева Лонгорија е една од познатите дами која веќе пристигна во Кан, каде од 17 до 28 мај по 75-ти пат ќе се одржи...

Cotton Club

Септемврискиот Lookbook на шпанскиот бренд Massimo Dutti од сезона во сезона не воодушевува со висококвалитетни материјали и паметни комбинации на текстури и стилови. Овој...

Cotton Club

За жал, колку и да сакаме сонцето никогаш, ама никогаш да не си оди, мора да си признаеме дека веќе ја чувствуваме малата промена...

Cotton Club

Денешните комбинации се едни од најдобрите есенски стајлинзи што до сега сме ги претставиле. Ако сакате да знаете се за најновите есенски тенденции разгледајте...

Cotton Club

Покрај темно сината, белата и црната, оваа есен ќе биде обележана и со нијансите на розовата боја. Таа доаѓа како одговор на моделите инспирирани...

Cotton Club

Нежно, романтично и секси. Со едно име се нарекува Mulberry. Познатиот британски бренд не изненади со интересен и практичен накит. Интересен избор на бои...

Cotton Club

Еден од најдобрите начини да изгледате секси и елегантно, е да носите високи потпетици. Изберете пар  високи чевли, кои додаваат неколку сантиметри кон растот....

Cotton Club

Од пролетните пастели преку летниот тиркиз па се до кралската сина, ова е бојата што ја освои модната сцена и која секогаш е во...

Cotton Club

Неоновите бои најмногу се носат во текот на летото поради својата непринудена способност да пренесат доза на убавина, како во нашата визија , така...

Advertisement