Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни намирници: 1 кг цреши 1 кг шеќер 750 гр вода 1 лажица лимонтус Црешите се мијат и се чистат од семките. Се исипува...

____баланс новости и трендови

Кога ќе дојде до воспалување на синусите веднаш се појавуваат симптоми како затнат нос, кашлица, болка, воспалено грло и др. За да не дозволиме...

МАМА

Понекогаш единствено нешто што ни пречи да сме среќни се убедувањата во кои длабоко веруваме. И тоа многу често без да ги сваќаме! Еве...

Совети за Секс и Врска

Можеби живееме во модерни времиња, но вистината е дека жените сеуште сакаат да се чувствуваат како принцези… Добро, можеби и претеруваме малку, но нема...

КУЈНА

Летен десерт без конзерванси! Потребни намирници: 3 чаши млеко 2 чаши шеќер 1 пакетче ванилин шеќер 9 жолчки 3 чаши слатка павлака ½ кг...

КУЈНА

Потребни намирници: 4 коцки лед 50 г банана 50 мл водка 100 гр јагоди Ги матиме јагодите и бананата во блендер. Ја исипуваме смесата...

Advertisement