Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни намирници: 450 гр компири полу сварени, 100 гр растопен путер, 2 јајца, 6 лажици брашно, 2 лажици масло, 40 гр рендан кашкавал, 1...

КУЈНА

Потребни состојки: 300-350 гр макарони, например фарфале (машнички), 4 супени лажици масло, 2 цели без коска пилешки гради и без кожа, 2 чешниња лук,...

____совети и како да

Се повеќе светски ѕвезди ја избираат токму оваа фризура за своите настапи на црвениот килим. Тие го враќаат сјајот на фризурите од 40-тите години....

____баланс новости и трендови

Мајчината душица е позната како лек за многу болести. Содржи изобилство од етарски масла и флавоноид па затоа е добра за лекување на бронхитис....

Совети за Здравје

Камењата во бубрег најчесто се состојат од калциум, а можат да бидат предизвикани од премногу сол во исхраната што стимулира лачење на калциум во...

____совети и како да

Доколку имате потреба од брзо слабеење тогаш пробајте некоја од овие брзи овошни детокс диети. Со овие диети не само што ќе ги загубите...

Advertisement