Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Совети за Секс и Врска

Дознајте со колку страст секој од 12 -те хороскопски знаци влегува во емотивни врски и еротски игри,и чиј љубовен стил најмногу ви одговара… ОВЕН...

Cotton Club

Крагните како моден детал срамежливо се појавиа во 2010.,кога Луј Витон и Миу Миу ги промовираа во своите колекции. Меѓутоа како омилен и must...

МАМА

Љубовниот живот е комплициран токму поради тоа што дозволуваме да донесуваме одлука врз моменталните чувства. Истражувањата на емоциите покажале дека тие се резултат на...

____баланс новости и трендови

Авокадото како плод или едноставно неговиот дресинг за салата им помага на жените да забременат преку методот ин витро, тврдат истражувачите. Храната која жените...

____совети и како да

Ниту еден маж неможе да одолее на шармот на блондинките. Светла кожа, руса коса и изразен поглед е најсилното оружје на повеќето русокоси девојки...

КУЈНА

Вкусно, зачинето, ароматично… Потребни состојки: –      500 гр брашно –      30 гр квасец –      250 мл вода –      30 мл маслиново масло –      200...

КУЈНА

Отсекогаш не развеселувал некој познат вкус од детството… токму денешниот рецепт е еден кој верувајте не сте го заборавиле никогаш!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За кора:...

Advertisement