Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Научниците открија специјална хемикалија во црвеното вино, која може да се користи за лекување на дијабетис, деменција и заболувања на кардиоваскуларниот систем. Умереното количество...

Совети за Секс и Врска

Таа ги крши правилата на модната индустрија – Заборавете на ковчестите манекенки, Робин Лоули тврди дека вака треба да изгледа вистинската жена… Преубавата австралијанка...

КУЈНА

Потребни состојки: –          500 гр брашно –          250 мл вода –          пола квасец –          лажичка сол За филот: –          3 домати –          50 гр...

КУЈНА

Потребни состојки: –      115 гр путер –      90 гр шеќер –      90 гр засладено млеко –      150 гр брашно –      1 лажичка пециво –     ...

____совети и како да

Девојки, сончевите денови се тука! Но, се очекува некое заладување кое ќе трае смао неколку дена, по што ни следи пролетта која ќе не...

Advertisement