Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Како што тврдат експертите чајот од камилица може да помогне во борбата против карциномот. Чајот од камилица содржи супстанција апигенин која во голема мера...

КУЈНА

Потребни состојки: 4 жолчки 50 гр шеќер 150 гр лешници 150 гр noisette  чоколада 400 мл слатка павлака Изматете ги жолчките и шеќерот. Подгответе...

Совети за Здравје

Според Џејни Грејвс, позната австралиска професорка, мажите дефинитивно ќе исчезнат после 5 000 000 години. Ако нејзините закључоци се точни, а таа е еден...

____баланс новости и трендови

Се докажа дека лошите спомени можат во буквална смисла да се измијат со вода. Едно неодамна спроведено истражување покажа дека миењето на главата, плакнењето...

Совети за Секс и Врска

Човек се раѓа умерен егоист но животот го менува. Тој или станува голем егоист кој ги дразни останатите или станува човек кој мисли за...

МАМА

Луѓето не ги сакаат своите грешки. Сватив, кога наидов еве на овој пост на Фејсбук: “Кога би можеле да посакате нешто, што би било...

Advertisement