Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Девојки, сончевите денови се тука! Но, се очекува некое заладување кое ќе трае смао неколку дена, по што ни следи пролетта која ќе не...

ДИ ДЕЈ

Накитот е многу важен за невестите. Со него можете да постигнете вистинско истакнување на целокупниот стајлинг. Затоа не го заборавајте. Rew Elliot е дизајнер...

____баланс новости и трендови

ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНИТЕТОТ Ладниот туш  го зголемува производството на белите крвни зрнца и тка го зајакнува имунитетот. Поради тоа многу е мала веројатноста да...

КУЈНА

Едноставна и брза варијанта на познатата бајадера … со извонреден вкус!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 грама шеќер 18 лажици вода 210 грама маргарин 150 грама...

ДИ ДЕЈ

Доколку сте се одлучиле за пролетна венчавка, тогаш покрај декорацијата и бидермаерот, и тортата мора да биде во духот на природата и неодоливите бои...

МАМА

Тие се извор на нашата среќа и љубов, насмевката и радоста, тие се нашата втора, јака половина, и ма да понекогаш умеат да бидат...

Advertisement