Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 2 парчиња леб 100гр маскарпоне или крем сирење 60гр печурки сол Начин на подготовка: Печурките кратко пропржете ги на малку масло. Кога...

Совети за Здравје

Чај од исушени пупки рози или листови од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка. Но, во...

____совети и како да

Доколку сакате да се почувствувате како божица, и истовремено да го разубавите своето тело,тоа можете да го направите на вистина едноставен начин. Во кадата...

КУЈНА

Потребни состојки: За мафини: 100гр путер 250гр пире од костен 2 јајца 75гр шеќер во прав 125 брашно 2 лажици прашок за пециво За...

____баланс новости и трендови

Иако милиони луѓе пијат чај само кога се болни, научниците докажале дека чајот помага во одржување на менталното здравје. Воочено е, особено кај жените,...

КУЈНА

Потребни состојки: 200гр пилешко 50гр филирани бадеми 250гр брокула 2 чешниња лук 2 кафени лажички скроб сол соја сос маслиново масло пилешка супа 1...

Advertisement