Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Неверојатен вкус кој ги разнежува сите сетила !!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 зрели праски 2 лажици ликер по желба (банана, чоколадо …) 2 лажици шеќер...

____баланс новости и трендови

Сите оние кои имаат мака со болка во коските, ни малку не им годи зимата. Ниските температури влијаат на рецепторите за болка, па состојбата...

____совети и како да

Во потрага сме по боја, многу боја! По можност се околу нас да е шарено, свежо и светло. Зошто да не пробате шминка со...

Cotton Club

Ова е Флавија од Бразил. Сме ја забележале одамна бидејќи редовно следиме што се случува во најпопуларните модни блогови ширум светот. Флавија вели дека...

____баланс новости и трендови

Според италијанскиот лекар и научник Тулио Симончини успешно можете да се борите против смртоносните карциногени болести со помошта на раствор од една мала лажичка...

Advertisement