Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: –          половина литар млеко –          10 лажици шеќер –          8 лажици брашно –          250 гр еурокрем –          1 маргарин –          1 кг...

Совети за Здравје

Портланд – Биолозите стигнаа на чекор до клонирањето луѓе. Научниците направиле за прв пат клониран човечки ембрион користејќи клетки од кожата. Во иднина така...

Cotton Club

Долгите фустани се едно од најпосакуваните парчиња гардероба за сончевите денови. Лежерни, опуштени, а сепак доволно шик и ефектни… дефинитивно се нешто што секоја...

МАМА

После низа направени студии за квалитетот на машко-женските односи во бракот, дојдено е до заклучок дека постојат 70 начини на кои досадата може да...

____баланс новости и трендови

Последното истражување покажа дека компонентата која ја содржи сојата ја зголемува способноста на радијацијата за да се уништат клетките на ракот на белите дробови....

____совети и како да

Акните се едни од најтешките состојби на кожата кои оставаат трага на нашиот изглед и психа . Природата може да не опреми за борба...

____баланс новости и трендови

Ѓумбирот е тропска билка. Растението расте еден метар во височина, има корени дебели и месести како прст до 20 cm во должина и е...

Advertisement