Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

За лекување на хемороиди ви препорачуваме природен лек од мешавина на компир и маслиново масло. Состојки на природниот лек за хемороиди: -1 компир -едно...

Cotton Club

Оваа сезона, кога се во прашање сандалите, продолжува минатогодишниот тренд на весели бои со понекои интересни детали. Она што е посебно интересно кај сандалите...

ДИ ДЕЈ

Бирањето и носењето на совршена бела венчаница е еден од случувњата на кое скоро секоја жена се радува. Сепак, доколку спаѓате во онаа група...

____совети и како да

Специјално за девојки, кои сакаат да експериментираат со својот изглед, имаме одлична идеја за маникир. Маникир на обоени дамки. Овој дизајн на нокти е...

КУЈНА

Потребни состојки: –          150 гр путер –          200 гр брашно –          Половина кесичка пециво –          30 гр какао –          170 гр шеќер –          1...

Совети за Секс и Врска

Да го уловиш партнерот дека те изневерил не е толку ретко среќавана појава, но сигурно можеме да кажеме дека не е ни малку пријатна....

Cotton Club

Со секоја нова година и сезона доаѓа и цела палета на бои во модниот свет, кои, зависно од сезоната, се сметаат за најприфатлици и...

____баланс новости и трендови

Кај слабокрвните лица, најчесто проблемот е во недостаток на железо, кое е неопходно за пренос на кислородот до ќелиите, односно за правилно функционирање на...

Advertisement