Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Камен во бубреот е едео од најболните пореметувања кое ги напаѓа луѓето. Настанува со создавање на кристали кои се таложат од мокрачата и се...

____совети и како да

За оние кои сакаат да ослабат брзо, нудиме итна 3 дневна оризова диета која може да ве ослободи од 2,5 килограми, но за 6...

____совети и како да

ПРВ ДЕН Доручек Наутро изедете овошен или обичен немасен јогурт со житарици по ваша желба. Ручек На маслиново масло издинстајте зеленчук и на крајот...

КУЈНА

Потребни состојки: За кора: 2 портокали 750гр шеќер 10 јајца 150гр мелени ореви 100гр суво грозје 60гр мелени бисквити 5 лажици рум За глазура:...

Advertisement