Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

ДИ ДЕЈ

Невестата треба да биде заслепувачки убава на најважниот ден од нејзиниот живот – за денот на нејзината свадба. За овој важен ден, шминката не...

____баланс новости и трендови

Консумирањето на ароматични и вкусни ферментирани овошни сокови може да обезбеди заштита од оштетување на кожата предизвикани од изложеноста на сонце и ултравиолетовите зраци,...

____совети и како да

Ако се изморивте од обичните фризури и сакате да го разбранувате вашиот секојдневен живот со нешто нестандардно, имаме одлична понуда за вас. Таа е...

Cotton Club

Според истражувањата купувњето на костим за капење не спаѓа во омилената активност на жените, па за да ви олесниме ќе ви ги покажеме најновите...

музика

-„МакеДокс – детоксикација!“- Со проекција на филмот „Скопје 63’“ во чест на 50 годишнината од скопскиот земјотрес и со Оскаровскиот филм „Барајќи го Шугармен“...

Совети за Здравје

Голем дел од додатоците кои се користат во прехрамбената индустрија се опасни за здравјето, а во некои случаи можат да предизвикаат рак. Речиси за...

ДИ ДЕЈ

Еден од моментално најуспешните дизајнери на чевли, Brian Atwood, овој месец ја лансираше својата прва линија на чевли за венчавка. Сигурно ќе се сложиме...

____баланс новости и трендови

Лубеницата е многу ефикасно го чисти организмот, особено бубрезите и делува како јак природен дезодоранс. Честото конзумирање на лубеница, освен тоа што делува како...

____совети и како да

Девојки, имаме одлична маска за лице, која може да ја направите и во домашни услови! Освен тоа оваа маска е со праска, која е...

Advertisement