Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Невестински фустани на Lusan Mandongus 2015

Речете дека сме безнадежни романтичари, но ние први ќе признаеме дека обожаваме чипка. Колекцијата на Lusan Mandongus ќе ни овозможи повторно да го доживееме чувството на првото љубовно руменило.

Невестинската колекција  на  Lusan Mandongus за 2015 година изобилува со еднакви делови на гламур и изглед на модерна принцеза. Погледнете ја нашата галерија.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...