Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Од памтивек сите знаеме дека доколку добиеме грип или настинка, постојат неколку природни средства, на кои веднаш треба да се обложиме. Кои се тие...

____совети и како да

Досега сме слушнале за какви ли не видови на диети. И токму кога мислевме дека нема со што да бидеме изненадени, експертите измислија т.н....

Совети за Секс и Врска

Мојата мајка не ја зборуваше секогаш вистината. Ме излажа осум пати во важни животни моменти. Приказната почнува со моето раѓање. Роден сум како син...

Совети за Здравје

Кремите за сончање се апсорбираат во крвта и се поврзани со токсични последици за организмот. Некои креми ослободуваат штетни слободни радикали при изложување на...

МАМА

Мојата мајка не ја кажуваше секогш вистината. Ме излажа седум пати и тоа во најважните моменти во животот. Приказната почнува со моето раѓање. Роден...

Совети за Здравје

Лукот и маслиновото масло содржат супстанции кои имаат лековито дејство при состојби на често воспаление на увото. Исецкајте ситно лук и додадете на тоа...

Совети за Здравје

Студијата во Техеран била посветена на хроничната кашлица која кај пациентите трае повеќе седмици после изворната белодробна инфекција и која сеуште претставува потешкотија за...

Cotton Club

Денешната модна инспирација ја најдовме во карето и ригите, кои ветуваат дека студените месеци ќе ги претворат во незаборавно модно искуство. Шкотското каре, пругите ...

Advertisement