Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Секси, ефектни и елегантни, шорцевите во сите бои ќе бидат моден хит оваа сезона.   Ви подготвивме неколку навистина интересни комбинации кој можат да...

____баланс новости и трендови

Грозјето има повеќе својства кои го подобруваат здравјето.  Научниците сметаат дека може да не заштити од предвремено стареење и рак на кожата. Едно истражување...

____совети и како да

Постојат многу начини да ги направите вашите нокти ефекни, но со 3Д ноктите дефинитивно ќе оставите уникатен впечаток! Ние останавме фасцинирани од оваа идеја,...

КУЈНА

Еднаш да ја пробате и ќе стане вашата омилена торта Потребни состојки за кората: –      8 белки –      8 лажици шеќер –      200 гр...

____совети и како да

Најважното средство во борба за привлечен задник е вежбањето, а потоа и исхраната. Вежбањето согорува калории, го забрзува метаболизмот и ја зголемува циркулацијата и...

____баланс новости и трендови

Уште од нашите баби сме чуле дека копривата е бескрајно корисна и многу вкусна. Значи оваа сезона не пропуштајте да направите јадења, чаеви, пијалоци...

МАМА

Џејсон Метнер, директор за адвертајзинг од Чикаго, напишал книга за деца “Бајка за зајчето” која зборува за неговата долгогодишна врска со Моли Липсик, а...

КУЈНА

Потребни состојки: –      1 јајце –      225 мл млеко –      ¼ лажичка сол –      ½ лажичка шеќер –      100 гр брашно Подготовка: Измешајте го...

Advertisement