Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

Солени омлет палачинки

Овој спортски доручек е идеален за сите оние кои денот треба да го почна на вистински начин со многу стил.

Состојки:

4 јајца

1 лажица соја со

– ½ црвен пипер

– 1 лажица масло

– 4 млади зелени кромиди исечени на кругчиња

– 100 грама фета сирење

Подтотовка:

Скршете ги јајцата во чинија, додадете соја сос и две лажици вода, изматете со жица или вилушка. Додадете сецкани коцки пиперка и оставете на страна.

Загрејте пола лажица масло во мало тефлонско тафче. Додадете пола количина од смесата од јајца и пржете додека не се стегнат. Полека префрлете ги од тавчето во чинијата и држете ги топло. Повторете ја постапката и за останатата половина.

Префрелте го омлетот на даска, па по средината ставете фета и млад кромид. Смотајте го како палачина.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...