Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Лимонада диетата трае 10-14 дена. За две недели, можете да изгубите и до 9 килограми. Основниот принцип на лимонада диетата е чистење на организмот...

КУЈНА

Потребни намирници: 1,3 кг. тиквички (или 4 парчиња средна големина) 100 гр. брашно, за поховање на тиквичките 60 гр.(1,средна главица) кромид 400 гр. месо...

ДИ ДЕЈ

Наидовме на најновите модни ремек дела на либанската модна куќа “Liz Martinez” и решивме на секунда да ве запознаеме со нив. Исполнети со многу...

Cotton Club

Не постои тренд кој Furla не го опфати за сезоната пред нас, тука се црно-белите комбинации, ригите, зелените нијанси и прозирните, пластичните ташни –...

____баланс новости и трендови

Белиот слез се користи за смирување на кашлицата, за обложување на слузницата ( гастритис, чир на желудникот) и намалување на иритацијата. Се применува кај...

____совети и како да

Постигнување на совршен изглед на лицето за матурската е исто толку важен како и изборот на импресивна тоалета. Шминкерите советуваат девојките да се залагаат...

Совети за Здравје

Еве неколку едноставни вежби кои ќе ви помогнат брзо да се доведете во форма и да ги затегнете стомачните мускули. 1. Легнете на под...

Advertisement