Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Еве добри вести за оние кои ја сакаат црната боја  во својтата гардроба: црното е без сомнение mainstream оваа сезона!  Жените кои сакаат лесно...

МАМА

Крај со тивките домаќинки и скромните жени кои послушно ги гледаат мажите во очи. Денешните девојки ги следат овие правила. –          Жената е секогаш...

КУЈНА

Не мора да сте голем мајстор во кујната за да ги подготвите највкусните њоки. Пробајте бидејќи вкусот ќе Ве изненади…Изненадете ги најблиските!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ...

____совети и како да

Легендата вели дека Клеопатра, својата убавина ја зачувала и негувала токму поради тоа што преспивала со златна маска. Јапонската козметичка компанија “Umo Inc” претстави...

____баланс новости и трендови

Ако има ментален анолог на физичкото празнење, тогаш тоа е најверојатно простувањето. Така барем тврдат научниците. Тие откриле дека кога човек ќе успее да...

ДИ ДЕЈ

Во пролетната колекција на Justin Alexander за оваа година можеме да видиме боженствени фустани изработени од шифон, сатен, свила и тафт. Венчаниците на оваа...

КУЈНА

Начин на подготовка: 4 жолчки 40гр шеќер во прав 150гр чоколадо 150гр нутела 4 кесички шлаг 4дл млеко Начин на подготовка: 1. Изматете ги жолчките...

КУЈНА

Потребни состојки: 1 голем модар патлиџан 2 јајца 100гр брашно 50 го 75гр свеж рендан пармезан ¼ лажица сув зачин Малку лук ¼ лажица...

Advertisement