Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Што се случува во вашиот мозок додека сте на состанок?

Дали некогаш сте се запрашале што се случува во вашиот мозок додека сте на состанок со девојка.

Интересно е како функционираат левата и десната хемисфера на нашиот мозок кога треба да донесете некоја одлука или да превземете акција. Повеќето од нас можеби знаат дека левата хемисфера ја контролира рационалноста, а десната ги контролира емоциите и креативноста.

И сега сигурно се прашувате каква врска има тоа со девојките? Погледнете го овој краток анимиран филм, и ќе сфатите како функционира вашиот мозок кога одите на романтична вечера каде ќе ја запознаете вашата симпатија.

httpv://www.youtube.com/watch?v=JuyB7NO0EYY

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...