Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Млечната диета е проверено средство против опуштено стомаче. Се препорачува да трае две седмици при што се конзумираат само млечни производи. Диетата не треба...

Cotton Club

Фантастични есенски комбинации! Се надеваме нашиот денешен избор дека ќе ви се допадне и дека ќе ви биде од полза при создавањето на вашите...

КУЈНА

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1кг пилешко филе * 200гр презла * 100гр корнфлекс * 100гр брашно *  6 јајца *  масло за пржење *  сол...

Совети за Секс и Врска

По 46 години брак, еден посветен маж се потрудил неговата жена да ја чувствува неговта љубов дури и по неговата смрт, на начин кој...

Совети за Здравје

За чајот против циститис потребна е само свилата или косата од пченката. Чајот од овие влакна е еден од најмоќните диуретици. Влакната од пченка...

КУЈНА

Потребни состојки: 45 гр шеќер во прав за декорација 180 гр масло за јадење 0,5 кафена лажичка цимет 4 јаболка 1 чаша млеко 4...

КУЈНА

Потребни состојки: 500 мл вода 1 кг шеќер Во тенџере ја вариме водата и шеќерот, додека се добие извонредно густ сируп. Капката да се...

Advertisement