Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 150гр брашно 100гр густин (пченкарно брашно) 60гр шеќер 30гр какао 125гр путер 1 јајце 2 лажици слатка павлака или млеко Фил: 100гр...

КУЈНА

Потребни состојки: 400гр телешки стек 1 црвена и 1 жолта пиперка 3-4 домати 2 чашниња лук 1 дл црно вино сол бибер сецкан магдонос...

____баланс новости и трендови

Го ублажуваат стресот, го регулираат варењето Магнезиумот,  минерал со кој изобилуваат сувите кајсии, го ублажува стресот, додека витамините Б комплекс ги зајакнуваат нервите. Ова...

КУЈНА

Потребни состојки (за 24 мини корпи): 175гр брашно 75гр путер 1 лажица шеќер во прав 3 лажици ладна вода За фил: 100gr крем путер...

Совети за Секс и Врска

Претставничките на понежниот пол можат да издржат околу 2 месеци без секс, но за разлика од нив машката апстиненција трае максимум 3 седмици, се...

КУЈНА

Потребни состојки: 500гр компир 500гр морков 700гр спанаќ 3 јајца 100гр путер 200гр кашкавал 100гр чадена шунка 4-5 лажици брашно 1 чешне лук морско...

Advertisement