Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

МАМА

Пo едно истражување спроведено од стана на веб-порталот “One Poll”, околу 40 проценти од жените има лош однос со својата свекрва, а мнозинството од...

____совети и како да

Цветовите од ружи често се состојки на козметичките производи- креми, лосиони, парфеми… Ружата и водата од ружа имаат многу предности за кожата, меѓу останатото...

КУЈНА

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За пандишпан: 5 јајца 5 лажици шеќер 5 лажици брашно 5 лажици какао 1 ванилин шеќер 1 лажичка прашок за пециво За...

КУЈНА

Однадвор крцкави, од внатре меки, крофните со сирење се одлично предјадење за големите гурмани. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 5 dl млеко * 120 gr. путер...

____совети и како да

Оризот се наоѓа во секое домакинство. Покрај тоа што има свои здравствени бенефиции, можете да ја користите ова житарица како козметички призвод. Пилингот од...

____баланс новости и трендови

Со оглед на високото изобилство на витамини и антиоксиданси, калинката одамна е меѓу најважните намирници за здравјето, особено за превенција на кардиоваскуларните болести, а...

Advertisement