Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Експертите го препорачуваат чајот од коренот на ѓумбирот, кој изобилува со минерали и витамини. Тој треба да се консумира секојдневно и така ќе го...

____совети и како да

Секоја од нас сака понекогаш да заблеска, да ги остави другите без здив, или да импресионира некоја посебна, драга личност. За постигнување на секси...

ДИ ДЕЈ

Ревии, трендови и шоурумови го преплавија Париз, Милано и Лондон, а најдобрите креатори ги покажаа сите свои идеи за наредната сезона . Моделите се...

КУЈНА

Секогаш треба да имате по некој ваков рецепт за моментите кога сте гладни, кога ви се јаде нешто навистина вкусно, а немате некоја голема...

Совети за Здравје

Обемно истражување докажало дека доколку во својата исхрана имате премногу обработено месо, односно месни преработки како салами, кобасици, конзерви, паштети и слично, тоа може...

Advertisement