Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Крупните локни кои паѓаат лежерно по рамената прават многу женствен и сексапилен впечаток. А и не е тајна дека мажите едноставно ја обожуваат оваа...

Совети за Секс и Врска

Сите сме слушнале мислата дека љубовта е како дрога, но всушност и според истражувањето се покажа, дека тоа е вистина. Вљубувањето навистина има сличен...

МАМА

Фертилноста или поинаку кажано шансите за забременувње зависи во голем процент од возраста на жената. Колку повеќе го одложувате раѓањето на деца толку повеќе...

КУЈНА

Потребни состојки: За кора: 8 белки 200гр шеќер 150гр мелени ореви или лешници 1 лажица брашно За фил: 8 жолчки 250мл млеко 150гр шеќер...

КУЈНА

Потребни состојки: ½ кг лазањи литар млеко 3 лажици брашно 125гр путер малку морско оревче 300гр мелено месо кромид 2 моркови сол бибер оригано...

ДИ ДЕЈ

Claire Pettibone наскоро ја претстави својата најнова колекција наменета за сезона пролет-лето 2013 за која слободно можеме да кажеме дека е сосема во пролетен...

____баланс новости и трендови

Според редица спроведени анализи и истражувања, водата со малку лимонов сок е еден вид еликсир за здравје. И не знаеме дали тоа е навистина...

Advertisement