Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Совети за Секс и Врска

Претставничките на понежниот пол можат да издржат околу 2 месеци без секс, но за разлика од нив машката апстиненција трае максимум 3 седмици, се...

КУЈНА

Потребни состојки: 500гр компир 500гр морков 700гр спанаќ 3 јајца 100гр путер 200гр кашкавал 100гр чадена шунка 4-5 лажици брашно 1 чешне лук морско...

Cotton Club

Чевлите со највисока потпетица ги губат своите позиции оваа пролет. Многумина мислеа дека модата на високите потпетици никогаш нема да одмине, но денес сме...

____совети и како да

Сјајни и мазни нокти предизвикуваат восхит кај секоја жена. Неопходно е да се грижите за вашите нокти, како што се грижите за останатите делови...

Совети за Здравје

Билкарите, народните лечители како и нашите баби  ја знаат огромната полза што човек може да ја извлече од растението – жолт кантарион. Екстрактите од...

КУЈНА

Ароматични и превкусни млади компирчиња. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 грама млади компири 2 лажици маслиново масло 1 лимон 3 гранчиња рузмарин Сол и бибер НАЧИН...

Advertisement