Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Листа на намирници кои не треба да се чуваат во фрижидер!

Можеби ќе се изненадите од листата која следи, бидејќи најверојатно ја правите таа грешка.

Кога се чуваат во фрижидер овие намирници го губат вкусот и брзо се расипуваат:

1. Домати

2. Босилек

3. Копмир

4. Кромид

5. Авокадо

6. Лук

7. Леб

8. Маслиново масло

9. Кафе

10. Мед

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...