Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____баланс новости и трендови

Јагодите, боровинките и капините содржат соединенија наречени полифеноли, кои му помагаат на мозокот да ги врши виталните функции. Полифенолите ја спречуваат акумулацијата на токсичните...

Cotton Club

Сезоната пролет-лето не поздравува со исклучително различни додатоци, бои, стилови, накит и чанти. Тие се во различни стилови, со различни големини и нијанси. Меѓу...

____баланс новости и трендови

Сончогледот не е само занимација, тој прави многу за нас додека го јадеме. Ова се причините заради кои ќе посакате да уживате во него:...

Cotton Club

Еве добри вести за оние кои ја сакаат црната боја  во својтата гардроба: црното е без сомнение mainstream оваа сезона!  Жените кои сакаат лесно...

МАМА

Крај со тивките домаќинки и скромните жени кои послушно ги гледаат мажите во очи. Денешните девојки ги следат овие правила. –          Жената е секогаш...

КУЈНА

Не мора да сте голем мајстор во кујната за да ги подготвите највкусните њоки. Пробајте бидејќи вкусот ќе Ве изненади…Изненадете ги најблиските!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ...

____совети и како да

Легендата вели дека Клеопатра, својата убавина ја зачувала и негувала токму поради тоа што преспивала со златна маска. Јапонската козметичка компанија “Umo Inc” претстави...

Advertisement