Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Совети за Здравје

Убавината е дар од природата но многу често таа создава големи проблеми на луѓето кои ја поседуваат. За еден од главните недостатоци на убавината...

Совети за Секс и Врска

Жените често не се свесни колкава моќ поседуваат. Само 60 секунди се доволни за да го „запалите“ својот партнер, а ние ви откриваме како....

КУЈНА

Потребни состојки: –          1,5 л млеко –          6 пудинга од ванила –          18 лажици шеќер –          2 маргарини –          500 гр шеќер во прав...

КУЈНА

Потребни состојки: За тесто: 2 белки од јајца 100гр шеќер 220гр кокосово брашно 30гр пченично брашно За фил: 2 жолчки од јајца 185мл слатка...

Cotton Club

Погледнете го нашиот избор на свечени модели за сезона пролет 2013. Се надеваме дека галеријата ќе ви посужи како извор на инспирација за тоа...

МАМА

Секој родител дава пример на своето дете. Дури и кога мислиш дека тоа не те гледа, всушност го впива секое твое дејствие и збор....

____совети и како да

Потребно ви е многу време да влезете во форма? Според некои жени секогаш треба, но тоа е друга тема на разговор. Меѓутоа, доколку сепак...

____баланс новости и трендови

Зачините, освен тоа што се вкусни, може да бидат и многу корисни. Таков е лутиот црвен пипер. Колку и да не можете да верувате...

Совети за Здравје

Деби (50) е жена која претрпела катастрофални последици после зголемувањето на нејзините гради со помош на силиконски инпланти бидејќи добила тешка инфекција. Несреќната жена...

ДИ ДЕЈ

Цирконите се повторно во мода! Доколку се одлучите за венчаница или пак корсет кој е украсен со циркони, избегнувајте накит бидејќи таквиот фустан сам...

____баланс новости и трендови

Дали ви се допаѓа да јадете компири? Имаме добри вести – компирите се корисни. И имаат лековити својства! Па, јадете ги храбро, но само...

Advertisement