Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Викенд Хороскоп

Овен

Концентрацијата ви опаѓа, па со голем напор ги следите работите што се случуваат околу вас. Избегнувајте ги тешките теми и посветете се повеќе на себе си.

Бик

Забавеното темпо денес нема да ви донесе олеснување, туку напротив. Вишокот на слободно време како да работи против вас, бидејќи премногу размислувате и гледате проблеми дури и онаму каде ги нема.

Близнаци

Во последен момент се наѕира решението за сите работи што ве мачат. Бидете умерено оптимистични, бидејќи станува збор за моментално олеснување.

Рак

Се наоѓате во доста поволна позиција, па сега е вистинското време да преземете иницијатива и да поентирате. Не дозволувајте дилемите да ви ја разнишаат самодовербата.

Лав

Финансиската ситуација е нестабилна, па тоа ви ги нарушува семејните односи. Не влегувајте во оган, решението веќе се наѕира, потребно е само вие да го уочите.

Девица

Поради лошото расположение имате потреба да се изолирате од околината. Без оглед што мислите дека само тоа би ви годело, направете го спротивното. Време е за дружење.

Вага

Внимавајте денес да не потрошите повеќе пари од планираното. Секој долг што сега ќе го направите, во иднина може да ви донесе големи проблеми.

Шкорпија

Расположението денес ви е на завидно ниво. Активностите на полето на комуникациите може да ви послужат за остварување на лични цели, а особено во љубовта.

Стрелец

Изненадени сте од однесувањето на личностите за кои мислевте дека добро ги познавате. Не сте одговорни за туѓите постапки, па немојте ни да губите време за нивна анализа.

Јарец

Не е поволен момент за воспоставување на нови контакти и започнување на активности кои се поврзани со недвижности. Внимајате кому ги доверувате своите тајни.

Водолија

Во семејната околина во најава се радосни настани. Добрата атмосфера создава идеални моменти за зближување кое во минатиот период ви недостасуваше.

Риби

Во добра форма сте, а со тоа расте и вашиот оптимизам. Идеално време е да направите мал одмор и вниманието да им го посветите на личностите кои ве сакаат.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...