Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне. Изматете едно јајце и ставете една лажичка...

МАМА

Најдобро време за семејство е меѓу 23 и 27 години, покажува истражувањето на научниците од универзитетот од Тексас. Во истражувањето учествувале 1503 мажи и...

КУЈНА

Потребни состојки: 150гр брашно 100гр густин (пченкарно брашно) 60гр шеќер 30гр какао 125гр путер 1 јајце 2 лажици слатка павлака или млеко Фил: 100гр...

КУЈНА

Потребни состојки: 400гр телешки стек 1 црвена и 1 жолта пиперка 3-4 домати 2 чашниња лук 1 дл црно вино сол бибер сецкан магдонос...

____баланс новости и трендови

Го ублажуваат стресот, го регулираат варењето Магнезиумот,  минерал со кој изобилуваат сувите кајсии, го ублажува стресот, додека витамините Б комплекс ги зајакнуваат нервите. Ова...

КУЈНА

Потребни состојки (за 24 мини корпи): 175гр брашно 75гр путер 1 лажица шеќер во прав 3 лажици ладна вода За фил: 100gr крем путер...

Advertisement