Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Тренд што се враќа: Нови форми на модата од почетокот на 21-от век

Кога би можела да зборува модата од првата деценија на 21-от век, тогаш таа би вриснала: „Покажи ми ги своите стомачни!“. Познатите дами докажуваа дека 40-тите се новите 30-ти, откривајќи ги совршено затегнатите тела. Сетете се само на Деми Мур и Џенифер Анистон. Облеката не ѝ препушташе ништо на фантазијата, а во фокусот беа совршено тонираните мускули. Ова е најсуровиот период кога можеше многу малку да се сокрие.

Како да се носи: Без паника! Оваа деценија се враќа во нова режија во поблага форма.  Повеќе не се носат утра-кратки маици и неверојатно ниски фармерки. Овојпат штосот е во поелегантното акцентирање на добрата линија. Ако носите кратки маици, долниот дел мора да биде со длабок струк во спортски стил. И, секако, не го пробувајте ова ако минатата зима не вежбавте редовно.

Инспирација за сезоната пролет/лето 2014: Alexander Wang, JW Anderson, Jonathan Saunders, Rodarte, Unique, Emilio Pucci, 3.1 Phillip Lim, Acne Studios.

 

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...