Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Директорот на Левис: Фармерките што ги носам не сум ги испрал една година!

Првиот човек на Левис навел дека е доволно со сунѓер или четка за заби да ги отстранице евентуалните флеки и редовно да ги ветреете фармерките, за да заштедите вода.

Директорот на најпознатиот светски бренд на фармерки “Levi Straus”, Чип Берг, ги повика купците да не ги перат своите фармерки за да заштедат вода.

Учествувајќи на конференцијата за екологија која ја организирал магазинот “Forune”, Берг напоменал дека фармерките кои ги има во тој момент не виделе машина година дена.

,,Никогаш не сум добил никаква кожна болест”, истакнал тој за да ја поткрепи теоријата.

,,Најважно е да ја чуваме природата” – заклучил Берг.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...