Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____лајфстајл features

Невеста го изненадила младоженецот: Омилената фудбалска емисија за нивната свадба (ВИДЕО)

Џули Ен го ангажирала Били О’Харли, ирскиот телевизиски коментатор, во својата емисија наместо фудбалскиот натпревар да го прокоментира нивниот брак.

Таа најрпрво пред гостите одржала мал говор и потоа ја пуштила снимката која била снимена пред шест месеци за време на натпреварот Ирска-Германија.

Дејв е голем обожавател на емисијатоа која ја води водителот. Водителот наместо вообичаеното коментирање на фудбалскиот натпреват го коментирал нивниот брат. Видете и сами како то излгедло:

httpv://www.youtube.com/watch?v=cSjjBdrf3h4

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...