Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Волшебна почит на традицијата на францускиот бренд, Cartier High Jewelry ,часовникот  Koinobori Secret  е претставен минатата година во Хонг Конг. Овој модел содржи уникатана нараквица,...

новости и трендови

Можеби Вие се заборавиле на авангардниот бренд на часовници MCT, но ние секако не заборавивме… Неколку дена пред овогодинешниот Baselworld, овој швајцарски бренд го претстави својот...

новости и трендови

Ова парче на аудио опрема со својот изглед не потсеќа на некој детаљ од филмот ,,Стар Трек”,а звучи импресивно и моќно… Звучникот Sony LSPX-S1 Glass...

новости и трендови

B&O Play, урбана девизија на компанијата  Bang & Olufsen, го претстави најмалиот bluetooth  звучник до сега… Наречен е Beoplay A1, овој тренди преносен звучник го...

новости и трендови

Кој не би сакал да има прекрасно лице без подочници? Потребни ви се само 4 состојки, кои сигурно ги имате во вашата кујна, а...

новости и трендови

Една добра работа за сите вие кои имате мрсна кожа, тоа е дека таа побавно старее. Мрсната кожа има проширени пори и често акни....

новости и трендови

Триковите за убавина можете да ги погледнете насекаде и служат да ви го олеснат процесот на шминкање и разубавување, а оваа девојка ќе ви...

новости и трендови

Нокти како плетки, како волнени зимски џемперчиња – тоа е последниот тренд на Инстаграм. Девојките од сите страни на светот ги испраќаат своите фотографии,...

новости и трендови

Обликот на веѓите се разликува од личност до личност. Додека една група припаднички на понежниот пол ги прилагодува веѓите на обликот на нивното лице,...

новости и трендови

Дали некогаш сте обратиле внимание на производите за нега на база на кафе? Постои причина зошто тие производи се чести на полиците во продавниците....

новости и трендови

Aко имате  помали очи кои би сакале оптички да ги зголемите, ви ги нудиме следниве трикови. Целта во овој случај е да се создаде...