Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Како да се ослободите од брчките околу устата? (видео)

Брчките се најголемиот женски проблем кога станува збор за изглед и убавина, па по секоја цена и на било кој начин секоја жена се труди да ја забави нивната појава.

Секогаш можете да пробате разни креми и маски, но постои и целосно бесплатен начин да се ослободите од оние најупорните – околу устата.

Практикувајте ја оваа гимнастика за лице пред огледало за целосно да може да ги контролирате движењата.

Ако вежбата ја правите правилно, би требало да почувствувате затегање и напнатост на мускулите. Ако не чувствувате ништо, тогаш некаде грешите и треба да почнете одново.

3 минутните вежби изгледаат вака:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Додека постојаното проверување на вашиот мобилен телефон може да предизвика вознемиреност, може да се појави страв од губење или заборавање на вашиот телефон. Стравот...

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...