Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Зошто маслото од еукалиптус е добро за кожата?

Маслото од еукалиптус се препорачува за масажа на телото, бидејки може да ја излечи иритираната кожа, убодите од инсекти и изгорениците. За масажа на грбот и рамената користите масло од еукалиптус со маско од витамин Е, бидејки го олеснува масирањето.

Најдобар е природен освежувач на воздухот и помага во лечење на многу кожни инфекции, рани, вагинални инфекции и гангрена.

Како природен аналгетик, маслото од еукалиптус ја ублажува болката во телото и зглобовите. Дури и топла купка со неколку капки од ова етерично масло може да биде одлична ароматерапија за телото.

Маслото од еукалиптус можете да го измешате со малку пченкарно брашно и да го користите како пилинг. Овој пилинг, го тонира телото и ја негува кожата, правејки ја мека и убава.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...