Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

20 трикови за убавина во 5 минути

Триковите за убавина можете да ги погледнете насекаде и служат да ви го олеснат процесот на шминкање и разубавување, а оваа девојка ќе ви покаже дури 20 неверојатни трикови кои ќе ви го олеснат животот.

Токму така, како што ви кажува самиот наслов, за 5 минути можете да испробате дури 20 трикови како што го прави тоа и Wengie на својот YouTube канал.

Погледнете го видеото и инспирирајте се:

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...