Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

5 нијанси на кармини кои треба да ги пробате оваа есен

Есента е годишно време во кое светлите маички и фустанчиња ги заменуваме со топли џемпери во земјени и неутрални нијанси.

Но покрај облеката треба да ги сменете и кармините кои ќе ги носите оваа есен. Доколку сакате да експериментирате и не се плашите од храбри избори, ви предлагаме да го направите тоа со мала промена на карминот.

Наместо „голите“ усни, нанесете темно виолетов кармин или пак кафеава нијанса, баш како сувите есенски лисја.

1. Циклама розова

karmin.esen1

2. Темно сина

karmin.esen1

3. Портокалова

karmin.esen1

4. Кафеава

karmin.esen1

5. Темно виолетова

karmin.esen1

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...