• Сподели на:

Стил на денот – Еспадрили

___

Во последно време, во светот на модата владее вистинска атлетска тренд инвазија на сите видови на патики.

Еспадрилите после многу години, храбро зачекорија на големата врата на модата.

Овогодинешната сезона топло се фокусира на кежуал, опуштен и – плажа – изглед.

Што мислите за овие платнени чевли?

Светски познатите дизајнери ова лето им дадоа на клиентите она што го сакаат – Еспадрили. Во понуда се сите бои и принтови.

 


Оставете коментар

___