Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Џенифер Лопез уште еднаш ја оправда титулата модна икона – облече мини фустан кој станува се попопуларен. Топлите денови се тука, летото се ближи...

Cotton Club

Соработката помеѓу познатата италијанска куќа Гучи и познатиот германски бренд Adidas започна пред неколку месеци, а наскоро ќе пристигне нова колекција која го спојува...

Cotton Club

Дуа Липа, британска кантавторка, се најде на насловната страница на новото издание на магазинот „Vogue“, за кое даде одлично интервју во кое, меѓу другото,...

Cotton Club

Ева Лонгорија е една од познатите дами која веќе пристигна во Кан, каде од 17 до 28 мај по 75-ти пат ќе се одржи...

Cotton Club

Новите трендови во носењето на многу прстени или микс од нараквици со часовник може да се комбинираат со секаква тоалета и за секоја прилика....

Cotton Club

Црвена – одлична и инспиративна боја која привлекува внимание и ги остава мажите без здив. А замислете да се облечете во целост во црвено?...

Cotton Club

Најпопуларните аксесоари за ова лето се дефинитивно големите и упадливи огрлици. Дозволено е се: јаки бои, богати привезоци, шилци, исплетени детали – се што...

Cotton Club

Без многу размислување ќе ви кажеме дека за сезона пролет-лето 2013 се издвојуваат две водечки тенденции во поглед на чевлите. Првата тенденција се моделите...

Advertisement