Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Фитнес

Сменете ја утринската рутина со овие пилатес вежби и за само 20 минути ќе добиете енергија за целиот ден…

Green Tea

Без разлика дали сте од оние кои џогираат или дигаат тегови, ова се најдобрите песни за тренинг кои ќе ви дадат дополнителна енергија. Во...

Green Tea

Пилатес вежби за само 10 минути – Топи масни наслаги од стомакот и половината! Во моментов сме во епидемија на вируси, остануваме дома и...

Green Tea

Вежби за кои не е потребна специјална опрема или премногу време се идеални додека сте дома. Деновиве веројатно само одите до маркет и остатокот...

Совети за Фитнес

Неколку различни истражувања покажале какви позитивни ефекти има боксот на нашето расположение. Всушност, боксот е најдобар борец против стресот. Изведувајќи некои од бокс движењата...

Совети за Фитнес

Трчање надвор во зима? Некои од вас сигурно мислат – мора да се луди! Сепак, за љубителите на трчањето, зимата може да биде одличен...

Совети за Фитнес

Пластичниот шарен обрач е доволен за впуштање во авантура која гарантира цврст стомак и до пет сантиметри потесен струк за само неколку недели. За...

Совети за Фитнес

Овие вежби ќе ги активираат мускулите на целото тело, ќе го забрзаат пулсот и ќе ви помогнат брзо да ги согорите калориит. Ако редовно...

Совети за Фитнес

Еден од деловите на телото кое е најтешко да го обликувате се внатрешниот дел на бутовите, затоа што во овој ден се создава најмногу...

Advertisement
Advertisement